شما اینجا هستید: خانهسال تولیدبین سال 1380 الی 1390بازی عملیات العمیه

بازی عملیات العمیه

نوع بازی : اكشن  

سبك بازی : اول شخص

تاریخ تولید: سال 1382

معرفی بازی : بازی عملیات العمیه از سبك بازیهای اول شخص وازنوع اكشن بوده كه برای مركز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان در سال 1382 ساخته شد . این بازی با موضوع دفاع مقدس و بر اساس عملیات كربلای سه رزمدگان اسلام پایه ریزی شده ...

طرح عمليات
براساس طرح مانور عمليات، دو ناو تيپ کوثر و اميرالمومنين (ع) بايد دهانه خور عبدالله را براي جلوگيري از پشتيباني نيروهاي دشمن مستقر روي اسکله ها مسدود مي کردند. نيروهاي غواص لشکر امام حسين (ع) نيز توسط قايق به نقطه رهايي انتقال مي يافتند و سپس با تاريک شدن آسمان، از سه محور به سوي اسکله العميه روانه شده و آن را تصرف مي کردند. آن گاه، نيروهاي سوار بر شناور وارد عمليات شده و روي اسکله مستقر مي شدند. در صورت امکان، اسکله البکر نيز بايد مورد هجوم قرار مي گرفت.

شرح عمليات
حدود ساعت 21 مورخ 10/6/1365 نيروهاي غواص به سمت هدف حرکت کردند؛ ليکن به دليل مشکلاتي همچون مغايرت جهت وزش باد با جهت حرکت غواص ها، قطع تماس آنان با فرماندهي و نيروهاي پشتيباني و ... موجب تاخير در رسيدن به هدف تعيين شده گرديد.
حدود ساعت 4 بامداد نيروهاي غواص محور راست موفق شدند به سمت چپ اسکله العميه رسيده و خود را به بالاي اسکله و روي پَد هلي کوپتر برسانند و با محرز شدن درگيري روي اسکله، رمز عمليات (حسبناالله و نعم الوکيل) توسط فرماندهي قرارگاه قرائت شد. نيروها به سرعت عمليات پاکسازي پَد و آماده کردن محل براي ورود ديگر نيروها را انجام دهند.
در ساعت 05:30 يکي از گروهان هاي سوار شناور به اسکله رسيد و متقابلاً دشمن نيز که سمت راست اسکله را در اختيار داشت، به سوي قايق هاي اين گروهان شليک کرد و همين امر موجب شد فشار وارد بر غواص هاي مستقر در اسکله کاهش يابد.
با روشن شدن آسمان، نيروهاي غواص محورهاي ديگر موقعيت خود را يافته و به طرف اسکله حرکت کردند. به اين ترتيب، حدود ساعت 8 صبح اسکله العميه به طور کامل به تصرف درآمد. سپس، اسکله البکر مطابق طرح به آتش کشيده شد.
نخستين فشار دشمن به العميه در ساعت 10 با پرتاب يک موشک آغاز شد و به دنبال آن نيروي هوايي عراق به بمباران منطقه پرداخت. پرتاب موشک هاي دوربرد تا به هنگام شب نيز ادامه يافت؛ به گونه اي که تا صبح روز دوم عمليات، چهار فروند ديگر به سوي اسکله شليک شد. هم چنين، دشمن توانست حوالي نيمه شب 8 فروند شناور خود را به طرف اسکله بياورد.
با فرارسيدن روشنايي روز دوم عمليات، هواپيماي دشمن در منطقه حضور يافته و اسکله را بمباران کردند. سپس، ناوچه هاي عراقي آرايش گرفته وبا حمايت هلي کوپترها به سمت اسکله پيشروي کردند. فشار روي نيروهاي خودي هر لحظه بيشتر مي شد و بديهي بود که بدون عمليات پشتيباني و تکميلي – که انجام آن به دلايلي صورت نگرفت – عمليات مي بايست در همين حد ايذايي خاتمه يافته و نيروها منطقه را ترک کنند. به همين دليل نيروها عقب نشستند و نزديک ظهر اسکله العميه در حالي که تاسيسات و تجهيزات آن کاملا منهدم شده بود، مجددا به تصرف دشمن درآمد.

نتايج عمليات
تلفات و ضايعات وارده به دشمن در اين عمليات به شرح ذيل مي باشد:
- کشته شدن 63 نفر.
- به اسارت درآمدن بيش از 100 نفر.
- ساقط شدن دو هواپيماي جنگنده.
- انهدام يک ناوچه.
- انهدام 15 قبضه ضد هوايي و 2 دستگاه رادار.
- به غنيمت درآمدن 4 دستگاه رادار.

 

 

 

 دانلود دموی بازی العمیه

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دموی بازی العمیه - تصرف اسکله العمیه عراق

This text will be replaced

مجموع بازدیدها36804